Dodatečná sleva 15 % na vše z mikroplyše. Kód: MIKROPLYS15
Zavolejte nám, poradíme vám +420 474 770 340 8:00 - 15:00

Jak mít doma uklizeno, když máte psa nebo kočku

Rady a tipy

Naši chlupatí mazlíčky jsou jako členové rodiny. Bohužel mají jedno mínus a to jsou chlupy. Chlupy všude. V podstatě vás nemine pravidelné odchlupování a uklízení. My jsme se rozhodli pro vás sepsat pár praktických tipů, které vám s tím pomohou.

Jak mít doma uklizeno, když máte psa nebo kočku

Pravidelné uklízení

S pořízením mazlíčka se v podstatě zavazujete k tomu, že budete uklízet opravdu pravidelně. Luxování se nejspíše nevyhnete, jinak se vám na podlaze budou “toulat” chomáčky chlupů. Ale to není vše. Chlupy jsou na podlaze, ale samozřejmě se s jakýmkoliv pohybem vznesou do vzduchu a přistávají na jakémkoliv povrchu.

Výbornou volbou jsou robotické a tyčové vysavače, protože se s nimi jednoduše manipuluje a tak se vysávání nebudete tak vyhýbat. Robotickou variantu navíc stačí nastavit a ona už si se vším poradí. 

TIP: Chlupy se hodně namotávají na kartáče a ucpávají filtr, proto nezapomeňte na každodenní kontrolu a čištění vysavače. Jen díky tomu bude fungovat pokaždé tak, jak chcete.

Vyčesávání je základ

Čím méně “volných” chlupů, tím méně vám jich zůstane na pohovce, v autě nebo na podlaze. Speciální kartáče na zvířata dokáží vyčesat pouze podsadu, což je naprosto senzační v době, kdy zvířata mění srst. Zbavíte se objemu, ale neponičíte horní chlupy, takže se váš čtyřnohý miláček bude cítit dobře a vypadat krásně.

Když přijdete z procházky…

… mějte připravenou osušku nebo ručník. Díky tomu se vyhnete naťapanému bahnu, štěrku a flekům od trávy. Ručník pro psa by měl být tmavý nebo hnědý, aby  se v něm ztratily různé skvrny od špíny. A určitě se bude hodit i kvalitní materiál, který přežije pravidelné praní na vyšší teploty. 

Aby na posteli a gauči nebyly chlupy

Jsou lidé, kteří zvířatům nedovolují sdílet stejný nábytek, ale každý na to srdce nemá :). Proto je nejsnazší přehodit přes nábytek deku nebo přehoz. A protože se častému praní nevyhnete, dejte si pozor na kvalitu materiálu. Snadno by se mohlo stát, že vám textilie začne tvořit žmolky nebo pouštět chlupy, což vůbec nevypadá dobře. 

Nebojte se trochu investovat, z dlouhodobého hlediska se vyhnete neustálému kupování nových dek a přehozů a nekonečnému odžmolkovávání. Díky tomu bude vaše domácnost stále krásná, čistá a voňavá.

Dobrou volbou je i ochranná deka do auta pro psa, protože si tím razantně zkrátíte úklid chlupů a eliminujete odér na sedačkách.

Provonět domácnost? Ano, ale s rozumem

Při používání svíček, aromalamp a osvěžovačů vzduchu si dejte pozor, aby některé látky nebyly příliš silné nebo dokonce nebezpečné. Například kočky nemají rády citrusové vůně a esenciální oleje jim také nedělají dobře. Dokonce se může stát, že se přiotráví.

A to platí i pro situace, kdy vytíráte. Pokud je to možné, nechte pokoj prvně lehce vyčichnout, než tam zvíře pustíte. 

Při praní textilii, na kterých zvířata leží, zvolte speciální ekologické prostředky. Jak všichni víme, zvířecí nosy jsou citlivější než ty lidské, takže to, co vám přijde voňavé, je pro ně extrémně intenzivní. Speciální prostředky nedráždí, ale zároveň dezinfikují a odstraňují specifický zápach.

Do pelíšku s láskou

A pokud přece jen chcete, aby pes využíval spíš svůj pelech než váš gauč, zařiďte mu ho tak, aby se mu pohodlně leželo. Základem je měkká mikroplyšová dekapolštář. Polštář pro psa nemusí být příliš velký ani vysoký, slouží spíše k podložení hlavičky nebo pacek. Určitě se hodí ho také povlékat, protože tím zabráníte, že bude plný chlupů a trochu ho také ochráníte proti rozkousání a následnému roznesení vnitřní výplně. 

Naposledy přidané

Jak připravit dětský pokoj pro školáka

| 8 minut čtení
Nový školní rok přišel a aniž by svůj příchod oznámil, už začal úřadovat. A pokud máte to štěstí, že vám šlo dítko do 1. nebo 2. třídy, nejspíš…

Jak se perfektně postarat o hosty

| 6 minut čtení
Přijedou vám hosté, ale vy vlastně nevíte, co se od vás očekává? Náročné je to hlavně v situaci, kdy u vás budou spát. Stačí jen převléct…
Nahoru