Dodatečná sleva 15 % na vše z mikroplyše. Kód: MIKROPLYS15
Zavolejte nám, poradíme vám +420 474 770 340 8:00 - 15:00

Levná renovace nábytku bez napínavého konce

Rady a tipy

Židle, sedačky i křesla dostávají v domácnostech zabrat. Sedací nábytek patří do nejvíce namáhaných věcí, které doma vůbec máte. Neustálým sezením či poleháváním se potahy ničí. Jednoduše se špiní, ale zato se složitě čistí. Taková sedačka pak může brzo vypadat pod psa. Nebo pro kočku. A nejen proto, že si na ní čtyřnozí mazlíčci rádi hoví.

Levná renovace nábytku bez napínavého konce

Instantní řemeslo na doma

Pokud už se na ošoupané sedačky a prosezené židle nemůžete dívat, máte na výběr. Buď si seženete řemeslníka (a těch šikovných je jak šafránu), nebo se pustíte do čalounění sami. Obě varianty ale budou stát spoustu času i peněz. Jednodušší a levnější je koupit si tzv. instantní čalounění.

Napínací potahy jsou totiž zhotovené v duchu toho nejpoctivějšího řemesla. Z kvalitních materiálů, které jsou mistrně zpracované. K renovaci vám tak stačí jen stará židle, křeslo nebo právě sedačka. Žádné nitě, jehly ani nýty.

Jak potáhnout starý nábytek

Jednoduše. Stačí udělat jen pár jednoduchých kroků.

  1. Změřte to, čemu chcete pořídit nový kabát.
  2. Vyberte si potah, který odpovídá vaším vizuálním preferencím a rozměrově sedne vámi vybranému kusu.
  3. Objednejte a těšte se na balíček.
  4. Až k vám dorazí, rozbalte ho. A pokochejte se.
  5. Doporučujeme ho před prvním použitím vyprat. A usušit.
  6. Pak už jen napněte a posaďte se.

U sedaček a křesel najdete i speciální válečky, které drží potah na místě. Tak, že se natáhne a nehne. Ani ze záhybů.

 

Nejen renovace, ale i prevence

Takový napínací potah ale nemusí sloužit jen k hašení už probíhajícího požáru. Naopak mu může předcházet. Domácí mazlíčci, děti, rozjařené návštěvy nebo nepozornost nás samotných. To všechno může vést ke katastrofě.

Pokud chcete zbytečným flekům zabránit, navlečte ochranný potah. Háklivé materiály s ním udržíte v bezpečí a v případě potřeby ho několika pohyby jednoduše svléknete. Vyperete, pověsíte a za pár hodin bude zpět v akci.

 

Pokaždé jiný, ale vždy útulný

A pohodlný. Možná vás prostě jen vaše sedačka omrzela, židle se okoukala a křeslo do celého interiéru nějak nezapadá. Nevyhazujte hned okoukaný nábytek a peníze zbytečně z okna. Prostě mu jen pořiďte nový kabát.

Napínací potahy můžete pravidelně měnit. Jednou sáhnete po výrazných barvách, jindy po zemitých tónech. Podle nálady nebo příležitosti. Můžete tak mít doma nespočet kombinací. A za pár korun.

Hrajte si, pečujte. Dělejte zkrátka domov domovem. Bez nervů a s radostí.

Naposledy přidané

Jak připravit dětský pokoj pro školáka

| 8 minut čtení
Nový školní rok přišel a aniž by svůj příchod oznámil, už začal úřadovat. A pokud máte to štěstí, že vám šlo dítko do 1. nebo 2. třídy, nejspíš…

Jak se perfektně postarat o hosty

| 6 minut čtení
Přijedou vám hosté, ale vy vlastně nevíte, co se od vás očekává? Náročné je to hlavně v situaci, kdy u vás budou spát. Stačí jen převléct…
Nahoru